200 SAAT HAFTAİÇİ HATHA YOGA UZMANLIK PROGRAMI

ARALIK 2019 - MAYIS 2020
200 SAAT HAFTAİÇİ HATHA YOGA UZMANLIK PROGRAMI

ÇELEN ARIMAN ile

200 SAATLİK TEMEL HATHA YOGA UZMANLIK PROGRAMI (Somatik Yaklaşımlı)

Aralık 2019 – Mayıs 2020  (Haftaiçi Uzmanlık Programı)

Uluslararası sertikalı, Yoga Alliance Onaylı 200 Saatlik Temel Yoga Uzmanlık Programı, somatik yaklaşımlı ve mindfulness odaklı, yoganın temel prensipleri ışığında, özgür ve güvenli bir ders sunan ve kendi pratiğinden ilham alan, kendi alanına ve diğerlerinin alanına duyarlı yoga hocaları yetiştirmeye yöneliktir.

Çelen Arıman yönetimindeki program, Çelen’in yoga, meditasyon, çeşitli somatik deneyim ve aile dizimi terapi sistemlerinden aldığı eğitimler, bilgi ve deneyimleri ışığında, kaynağını başlıca yoga metinleri ve zen yaklaşımından, altyapısını temel anatomi ve fizyoloji esaslarından, poz dinamiklerini hatha yogadan alarak, yin yoga anatomi prensipleri içerisinde Yoga Alliance gereklerine uygun olarak hazırlanmıştır.

Buluşma Detayları

Tarihler

5, 19, 26 Aralık

9, 16, 23  Ocak

6, 13, 20, 27 Şubat

5, 12, 19  Mart

2 Nisan

*Buluşma saatleri 09.30-17.00

 

*İnziva Tarihi: 29 Nisan – 3 Mayıs 2020 / Doğa’da Derinleşme,

                          Pastoral Vadi – Fethiye

                          https://www.pastoralvadi.com

 

 • Program, Aralık'ta ilk buluşma ile başlar, 1günden 14 buluşma ve Nisan/Mayıs'da 5 günlük inziva ile tamamlanır.
 • Buluşmalara %85 katılım, inzivaya %100 katılım zorunludur.
 • İnziva dersleri ve içeriği ücrete dahil olup, inziva için yol ve konaklama masrafları öğrenciye aittir.

Tanışma Dersi & Sohbetleri:

15 EylülPazar saat 12.00-14.00 & 13 EkimPazar saat:12.00-14.00

Program İçeriği

 • 50 Temel Hatha Yoga pozu & varyasyonları
 • Sinir Sistemi ve hareket ilişkisi
 • Eklem dinamikleri, pozları uygulama ve öğretme metodları
 • Tüm pozlara somatik alandan yaklaşım ve duyumlar
 • Güvenli ders verme ve dokunarak yönlendirme pratiği
 • Ders planlama ve seri hazırlama mantığı
 • Temel nefes teknikleri, meditasyon ve mantralar
 • 20 saat Temel Yoga anatomisi (kaslar, eklem yapıları, birbirleri ve yoga pozları ile olan ilişkileri)
 • Enerji anatomisi
 • Yoga felsefesi, tarihçesi ve etiği

 

Program, teorik eğitim, grup uygulama ve bireysel uygulama ile beraber, ders gözlemleme, asistanlık ve birebir ders verme pratiği içerir.

Program süresince öğrencinin derslere katılım, kişisel uygulama, gözlem ve asistanlık için minimum katılımları tamamlaması beklenir. Buluşmalar arası ödevler, asistanlarla ara buluşmalar ve geri bildirimler ile hocalar ve öğrenciler arasında sürekli bilgi ve iletişim akışı devam eder.

 

Önemli Bilgiler

 • Program, yoga uygulamasını derinleştirmek veya hocalık yolunda ilerlemek isteyen, kendiyle buluşmaya hazır, sağlıklı her birey için uygundur.
 • Program, tüm seviyedeki yoga öğrencilerine açıktır. Hem yoga hocası olmak isteyenlere hem de kendi yaşam alanını bu prensipler çerçevesinde düzenlemek ve yoga pratiğini derinleştirmek isteyen bireylere uygundur.
 • Buluşmalarda incelenen konuları yorumlamak ve uygulamaya kolayca aktarabilmek için program başlamadan önce düzenli yoga pratiğine başlanması önerilir.
 • Program sürecinde öğrencilerin yabancı ziyaretçi hocaları ve stüdyo hocaları ile en az 2 yoga atölyesine katılımı yoga deneyimlerinin çok yönlü gelişimi için önerilir. Atölyelere katılım saatleri program katılım ve tamamlama saatlerine sayılmaktadır.
 • Program içinde ayrıca kişilerin kendi beden yapılarına göre işlevsel beslenme prensipleride görülecektir.
 • Yoga Hocalık Programı öğrencileri ve mezunları, Yol Yaşam Stüdyosu’ndaki tüm kurs, atölye ve terapilerden indirimli ücretler ile faydalanırlar.

 

Sertifika

Program sonunda, uluslararası yoga standartlarını belirleyen Yoga Alliance tarafından onaylı uluslararası geçerliliğe sahip RYT 200 Saatlik Temel Hatha Yoga Hocalığı sertifikasına sahip olacaksınız.

 

***Sertifika alabilmek için tüm ödevleri yapmanız, buluşmalara ve inzivaya katılmanız, stüdyo ders katılımlarını ve asistanlıkları tamamlamış olmanız gerekmektedir.

 

Programa sadece kendi yoga pratiğinizi geliştirmek için katılıyorsanız, katılım sertifikası alacaksınız.

 

Çelen uluslararası yoga standartlarını belirleyen Yoga Alliance kuruluşu tarafından eğitmen yetiştirme yetkisini ifade eden E-RYT 500 sertifikasına sahiptir. Yol Yaşam Stüdyosu Yoga Okulunun (RYS 200) kurucusudur.(www.yogaalliance.org)

 Ücret & Ödeme

Program ücreti 6.850 TL(KDV dahil değildir) Kaparo ödemesinden sonra program ücreti 5 eşit taksitte ödenebilir.

Yerinizi kesinleştirmek için 15 Eylül 2019ilk tanışma dersine kadar 950 TL+%18 KDV kaparo yatırılması gereklidir.

 

*ERKEN ÖDEMEindirimi 6.250 TL’dir. ( 15 Ağustos’a kadar yapılan kayıtlar erken ödeme seçeneğinden faydalanabilecektir. 15 Ağustos sonrası indirimli fiyat uygulanmayacaktır.)

 

*Erken ödeme indiriminden yararlanan katılımcılar, eğitim başlangıç tarihine kadar taksit seçenekleri ile ödeme yapabilirler. Stüdyo ile konuşabilirsiniz.

 

*Program katılımcıları normalde 1.450 TL değerindeki Yol Yaşam Stüdyosu Yoga üyeliğini 1.000 TL  karşılığında alabilir, bu nakit olarak bir defada ödenir. Bu fırsat sadece uzmanlık programı öğrencileri  için geçerlidir. Öğrencilerimizin program öncesinde veya sürecinde Yol Yaşam Stüdyosu’nda en az 45  Hatha Yoga dersine katılımları beklenir. Bu dersler içinde ayrıca gözlem ve asistanlıklar da olacaktır.

 

*Aşağıdaki hesap numarasına kaporanızı yatırdıktan sonra dekontu “ İsminiz + Hatha Yoga 200-Kasım  2018” başlığı ile telefon numaranız ile beraber iletmeyi unutmayın.

 

Dide Çelen Ramok Arıman

TR43 0006 4000 0011 0920 3081 72

Bebek İş Bankası

 

Detaylı bilgi ve ön kayıt için

 

Eğitim Asistanları

Oya Çetin

i.oyacetin@gmail.com& 0542 452 60 16

Ebru Göksu

ebrugks@gmail.com& 0532 350 19 07

Çelen Arıman’a ulaşmak isterseniz

celen@yolyasamstudyosu.com‘a yazabilirsiniz.

Çelen Arıman Kimdir?

Çelen, yogaya sadece daha sağlıklı bir bedene sahip olmak için başladığında, henüz yoganın gerçek anlamını keşfetmiş değildi.Tam anlamıyla 2005 yılında başladığı yoga uygulamasının sadece beden ile yapılan hareket düzenin ötesinde , yaşam kalitesini artıran, insanın kendi özü (doğası) ile karşılaştıran derin bir gerçeklik olduğunu farketti.

Yogayı hayatının bir parçası haline getirmek için 2007 yılında Zeynep Aksoy ile 200 Saatlik Hatha Yoga Temelleri Eğitim Sertifikası’nı aldı. Hemen ardından Zeynep Aksoy & David Cornwell ile 300 Saatlik İleri Seviye Hocalık Eğitimini bitirdi. Aynı sene Sarah Powers ile ilk yin yoga eğitimini tamamladı.Bunu takip eden birkaç yıl içinde Erich Schiffman, Diane Long, Donna Farhi, Godfrey Deverux, Tias Little gibi birbirinden değerli kendi tarzlarında mükemmel hocalarla uzun/kısa eğitim ve atölyelere katıldı.

2010 ve 2016 yılında Paul Grilley ile 200 Saatlik Yin Yoga ve Anatomi Eğitimini tamamladı. halen eğitimlere devam ediyor. Paul ve Suzee’nin yoga’ya, her bir bireye ve yaşama karşı olan mütevazi yaklaşımlarından çok etkilenerek, kendi yoga uygulaması ve verdiği dersler bu yaklaşıma göre tamamen değişti.

Şimdi, yoganın bir yaşam şekli olduğu ve hatta yaşamın içindeki ‘’her bir anın yoga olduğu ve her bir birey birbirinden farklı bedenlere, hislere ve yaklaşıma sahip olduğu’’ gerçeğini benimseyerek eğlenceli, derin ve kişilerin kendi alanlarında özgür olabilmesini sağlayan dersler veriyor.

Çelen aynı zamanda hem Svagito'nun,hem de Rumen Yankulov'un öğrencisi olarak Aile Dizimi Terapist Eğitimi aldı. Peter Levine'in tasarladığı 3 yıllık Somatik Deneyimleme Eğitimini Mayıs 2019 itibariyle tamamlamıştır ve tüm eğitimlerini somatik yaklaşıma göre beden duyumlarını temel alarak vermektedir. 

 

BİZDEN HABER AL